Kripto Paraya Güven Oyu!

Kripto piyasası, fiyatlarındaki oynaklık ve büyük dalgalanmalar nedeniyle kötüdür.

Yalnızca 2017’de, Bitcoin’in değeri, iki katına çıkarak, Aralık ayında 19.783$’a yükseldi ve bu yıl Haziran ayına kadar 6,000$’ın altına düştü.

 

Ancak şimdi, Chaos dergisinde yayınlanan yeni bir araştırma: Bir Disiplinlerarası Doğrusal Olmayan Bilimler Dergisi, dijital varlığa yapılan yatırımın önceden düşünüldüğünden daha güvenilir olabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin’in fiyat grafiklerini analiz ettikten sonra yazarlar şunları söyledi: “Başlangıçta, elde ettiğimiz grafikler biraz ümitsizdi, bu da umut vaat etmiyordu. “Ancak, verilere daha yakından baktığımızda, aniden bu çarpıklığın, analiz edilen dönemin ilk iki yılından, yani pazarın kendisini şekillendirmeye başladığı zamandan kaynaklandığı ortaya çıktı. “Daha sonra, geri dönüş oranları ters kübik yasaya göre dalgalandı.” Kübik yasa, bir piyasanın olgunluğunu değerlendirme yöntemini ifade eder.

 

Yeni araştırmanın yazarları, usulsüzlüklere rağmen pazarın daha olgunlaştığını ve son yılların olduğunu belirlemek için 2012 ve Nisan 2018 arasında Bitcoin’in fiyatını inceledi. Bitcoin’in olgunluğunun “incelenen dönemin son altı ayında özellikle belirttiğini” eklediler. Araştırmacılar, yatırımcıları memnun edecek bir başka işaret olarak, Bitcoin’in “hisse senedi, dolar, petrol veya tahvil piyasaları gibi düzenli, olgun piyasalar” gibi geri dönüş oranlarındaki dalgalanmaların işlevleri ile hareket ettiğini söyledi.

Ancak herkes Bitcoin’in değerli bir yatırım olduğu görüşünde birleşmiyor.

Hazine Komitesi Başkanı Nicky Morgan, kripto para yatırımının gelişmekte olan dünyasını “vahşi batı” endüstrisi olarak adlandırdı. Bu kuralsız endüstri, yatırımcıları çok sayıda riskle karşı karşıya bırakıyor. Yüksek fiyat oynaklığı, borsalardaki dalgalanmaların kırılganlığı ve kara para aklamadaki potansiyel rol nedeniyle, Hazine Komitesi düzenlemenin uygulamaya konması gerektiğine inanmaktadır. dedi