Bitcoin, 6,600 $ ‘dan ​​ani bir düşüşle 6,250 $’ a gerilediğinden, Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH), 1 günde %12 ila 13 arasında düşüş gösterdi.

Hızlı bir satış işlem artışıyla Bitcoin fiyatı 30 dakikalık bir süre içinde yüzde 4’lük bir düşüş kaydederek son aylardaki kısa vadede en sert düşüşlerinden birini kaydetti.

 

Büyük Düşüş Bekleniyor

7 Ekim’de CCN küresel piyasadaki üçüncü en değerli kripto para birimi olan XRP’nin, 48 saatten daha az bir sürede yüzde 50’nin üzerinde bir düşüş yaşadığını bildirmişti.

Ripple’ın hacmindeki yüzde 50’lik düşüş ve coinlerin momentum eksikliği, yatırımcıların belirsizlik döneminde yüksek riskli, yüksek getirili işlemlere girmeye istekli olmadığını gösteriyor. Eylül ve Ekim ayları XRP için Banco Santander gibi etkili finansal kurumlarla büyük ortaklıklar kurduğu iki verimli ayı oldu.

O zamandan beri XRP’nin hacmi yaklaşık 2 milyar dolardan 670 milyon dolara düştü. XRP’nin hacmindeki önemli düşüş kripto para fiyatının değer kaybının sürekli hale gelmesine neden oldu ve 11 Ekim’de yüzde 13’lük bir düşüş daha kaydedildi.

500$’nin üzerinde güçlü bir grafik çizen Bitcoin Cash de %12’lik bir kayıpla 450$ civarında fiyatlandı.

Günün en kötü performans gösteren kripto para birimleri arasında WanChain, Theta Token, Nano, Ripple, Tron, NEM ve Waltonchain bulunuyor. Bunların tümü ABD dolarına karşı yüzde 13’ten fazla düşüş gösterdi. Japonya ve Güney Kore’deki yatırımcıların son 24 saat içinde Bitcoin’in fiyatlarındaki düşüşü tetiklediği iddia edildi. Asya’da Bithumb, Bitflyer ve Upbit dahil olmak üzere büyük kripto para birimi değişiminin hacmi son birkaç gün içinde büyük bir farkla arttı. Büyük ölçüde BTC’nin satışının Asya’daki yatırımcılar tarafından yönlendirildiği söylenebilir. 

Bitcoin fiyatı 6.000$’a kadar gerilese de daha fazla bir düşüş beklenmiyor. 6.000$ direnci oldukça güçlü ve paranın pozitif yönlü hareketleri onu 5 binli fiyatlara çekemeyecektir.

BTC kısa vadede hızlı bir toparlanma başlatmış olsa da XRP, BCH ve günlük alım satım hacminin düşük olduğu diğer kripto para birimleri için pozitif fiyat gelişiminin görülmesi daha zor olacaktır.